1.700Ft
2022-es évjárat
Manapság minden borissza tudja, hogy a Hárslevelű a Kárpát-medence egyik őshonos szőlőfajtája. A neszmélyi talajon nagyon lágy, könnyed bort ad. Gyakran a furminthoz szokták hasonlítani. Miért Mariska néninek neveztük el? Ő jutott eszünkbe, amikor megtudtuk, hogy a hárslevelű őshonos fajta, Mariska néni őshonos volt Neszmélyen és évekig, még 86 éves korában is a kis borászatunkban dolgozott.
Kiszerelés |
---|
2022-es évjárat
1930-ban Kocsis Pál a Pozsonyi fehér és a Csabagyöngye szőlőket keresztezte, és így jött létre a mára szinte. Mindenki által ismert fajta. Korán érő szőlőfajta, bora zöldes-sárga színű, könnyed, gyümölcsös. Sírig tartó szerelemnek neveztük el, mert Kati és Olivér között örök szerelem szövődött. 1930-ban Kocsis Pál a Pozsonyi fehér és a Csabagyöngye szőlőket keresztezte, és így jött létre a mára szinte mindenki által ismert fajta. Korán érő szőlőfajta, bora zöldes-sárga színű, könnyed, gyümölcsös. Sírig tartó szerelemnek neveztük el, mert Kati és Olivér között örök szerelem szövődöt.
2022-es évjárat
Francia fajtaként tartják számon, de azért érdemes tudni, hogy a 15. században Magyarországon már „Kereklevelűként”. Ma is az egyik legelterjedtebb fajta hazánkban. Gömbölyded száraz fehérbor, őszi gyümölcsös (körte, alma), virágos jegyekkel, leheletnyi mineralitással. Részben reduktív, részben újhordós eljárással készül, ami markánsabb, teltebb bort eredményez. Longa villának neveztük el a bort, mert Neszmélynek 1471-től hosszú ideig ez volt a neve.
2021-es évjárat
Egy francia borfajta, a pinot család tagja, a Pinot gris magyar megfelelője. A szőlő bogyója szürkésfehér, héja vöröses színezetű, világosabb színű rozé is készíthető belőle. Gazdag zamata, enyhe savai, üdesége miatt szeretik a borkedvelők. Miklós atyának neveztük el, mivel a 14. században, Károly Róbert Neszmélyre küldte Lajos herceg nevelőjét, Miklóst és birtokot adományozott neki. Az élete során rengeteget segített az ott élő szegényeknek.