2.000Ft
2023-as évjárat
Manapság minden borissza tudja, hogy a Hárslevelű a Kárpát-medence egyik őshonos szőlőfajtája. A neszmélyi talajon nagyon lágy, könnyed bort ad. Mi idén gyöngyözőbort készítettünk belőle, amely egy szolidan pezsgő, lágyan buborékos, éppen ezért nem karcoló, sokkal inkább simogató ital lett. Miért Mariska néninek neveztük el? Ő jutott eszünkbe, amikor megtudtuk, hogy a hárslevelű őshonos fajta, Mariska néni őshonos volt Neszmélyen és évekig, még 86 éves korában is a kis borászatunkban dolgozott.
Kiszerelés |
---|
2023-as évjárat
Egy francia borfajta, a pinot család tagja, a Pinot gris magyar megfelelője. A szőlő bogyója szürkésfehér, héja vöröses színezetű, világosabb színű rozé is készíthető belőle. Gazdag zamata, enyhe savai, üdesége miatt szeretik a borkedvelők. Miklós atyának neveztük el, mivel a 14. században, Károly Róbert Neszmélyre küldte Lajos herceg nevelőjét, Miklóst és birtokot adományozott neki. Az élete során rengeteget segített az ott élő szegényeknek.
2023-as évjárat
Francia fajtaként tartják számon, az egyik legelterjedtebb fajta hazánkban. Megjelenésében tiszta, intenzív szalmasárga színű. Illatában a Chardonnay krémessége, vajassága, vaníliás illata jelenik meg. Ízében sárga gyümölcsös, citrusos, zöld almás ízjegyek találhatók
Longa villának neveztük el a bort, mert Neszmélynek 1471-től hosszú ideig ez volt a neve.
2022-es évjárat
A Cabernet Sauvignon a világ egyik legismertebb és legnagyobb területen termesztett kékszőlő fajtája.
Népszerűségét jól mutatja, hogy a világ borvidékeinek nagy részén jelen van, az összes jelentősebb bortermelő országban készítenek belőle bort. A kékszőlőt szüret után bogyózzuk és csak pár óráig hagyjuk héjon ázni. Így a színanyag oldódik a mustba. Reduktív módszerrel készítjük, mert így őrzi meg friss, gyümölcsös jegyeit. Miért Bíboros kosbor lett a neve? A Biboros Kosbor egy védett növény, Neszmély környékén rengeteg található belőle. Már a középkorban is ajzószerként (afrodiziákum) használták. Próbálják ki! Állítólag ma is.